شیراز

شیراز شهر راز

-کل مساحت 670 هکتار که 65 هکتار جهت احداث مجموعه اپارتمان های مسکونی با خدمات جانبی و 605 هکتار باقی مانده به عنوان پارک طبیعت در نظر گرفته شده است.

-خیابان کشی و لبه گذاری و اماده سازی  انجام شده است.

-تحقق اندیشه بام سبز (ROOF GARDEN) برای اولین بار.

- 1درمانگاه تخصصی و 2مدارس مختلف و 3ایستگاه اتش نشانی و 4مسجد و 5مجموعه زمین های ورزشی روباز و سرپوشیده و...

-طراحی مسیر ویژه دوچرخه در عبور مرور.

-این پروژه که بزرگرترین پروژه ی در حال احداث مسکن در ایران است قابلیت سکونت و جمعیت پذیری بیش از 27000 (بیست و هفت هزار)نفر را داراست.

-تعداد کل بلوک ها:

76 بلوک شامل: 10 بلوک 8طبقه-30بلوک 16 طبقه - 36 بلوک 24 طبقه...

(که امکان ازدیاد یا تقلیل طبقات به مناسبت های فنی مطرح و بررسی شده است.)

http://shirazian.ir/
نوشته شده در جمعه 27 آذر1388ساعت 5:37 توسط persia| |

-هتل 5 ستاره+هتل آپارتمان به سبک روستای ماسوله

-آکواریم

-پارک آبی سرپوشیده آقایان(2 هکتار)+پارک آبی سرپوشیده بانوان(2 هکتار)

-شهر بازی+فضای بازی کودکان

-رقص فواره ها

-پارک پرندگان

-معماری مانند تخت جمشید و کوهای جادهٔ 4200متری این مجموعه با نقشهای

زمان هخامنشیان تزئین شده

-50واحده مجلل ویللا+2600 واحد پارکینگ

-دریاچه دست ساخته+اسکله ماهیگیری

-پارک بزرگ تمدن ها(هر قسمت مانند تاریخ یک کشور)

-وسعت کلّ:100 هکتار

-مبلغ سرمایه گذاری شده:260,000,000 دلار آمریکا

-محل پروژه:بزرگراه شیراز‌سپیدان ، اتوبان صدرا ، روبروی مجتمع عظیم خلیج فارس

http://shirazian.ir/نوشته شده در جمعه 27 آذر1388ساعت 5:30 توسط persia| |


مدیر عامل سازمان بازیافت شهرداری شیراز گفت: بزرگ‌ترین نیروگاه بیوگاز خاورمیانه در این سایت ایجاد شده که بزودی به بهره‏برداری خواهد رسید. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه فارس، رمضان امینی مدير عامل سازمان بازيافت شهرداري شيراز با بیان اینکه سایت دفع پسماند‌های شهرداری شیراز در سطح خاورمیانه منحصر به فرد ایجاد شده است، افزود: بزرگ‌ترین نیروگاه بیوگاز خاورمیانه در این سایت ایجاد شده که بزودی به بهره‏برداری خواهد رسید. وی ادامه داد: وسعت سایت دفع پسماند شیراز 2 هزار هكتار است كه یك هزار هكتار آن زیتون‌كاری شده و 40 هكتار به دفع پسماند‌ها اختصاص دارد و30 هكتار از وسعت سایت دفع پسماند نیز به مجتمع صنعتی بازیافت اختصاص یافته است. امینی اضافه کرد: سازمان بازیافت شهرداری شیراز از حضور سرمایه‌گذاران برای گسترش مجتمع صنعتی بازیافت استقبال می‌كند. مدیر‌عامل سازمان بازیافت شهرداری شیراز ادامه داد: تا پایان آذر ماه جاری، 50 مخزن 360 لیتری برای جمع‌آوری زباله در اماكن عمومی نصب می‌شود و سال گذشته 50 مخزن جمع‌آوری بازیافت از مبدا توزیع شد و امسال نیز 80 مخزن دیگر توزیع می‌شود. امینی افزود: دفع زباله‌ها در چهار گروه زباله‌های عادی، صنعتی، كشاورزی و ویژه انجام می‌شود و بر اساس قانون، مدیریت شهرداری شیراز هیچ‌گونه مسئولیتی در برابر پسماند‌های عفونی بیمارستان‌ها ندارد اما برای پاكیزگی و نظافت شهر این كار را انجام می‌دهد. مدير عامل سازمان بازيافت شهرداري شيراز ادامه داد: پسماند‌های عفونی باید در مراكز تولیدشان، به وسیله دستگاه‌ بی‌خطر و به شكل پسماند عادی به سازمان بازیافت تحویل داده شوند و همه مراكز درمانی باید اقدام به نصب دستگاه بی‌خطرساز (اتوكلاب) كنند. امینی اضافه کرد: نیرو‌هایی كه با سازمان بازیافت همكاری می‌كنند باید برای تسهیلات بانكی و تأمین سلامت خود، از سوی بانك رفاه سازمان تأمین اجتماعی بیشتر مورد توجه باشند و در حال حاضر این تسهیلات فقط از سوی سازمان بازیافت به آنها ارائه می‌شود.

http://shiraz1400.blogspot.com/2009/12/blog-post_10.html
نوشته شده در پنجشنبه 26 آذر1388ساعت 7:26 توسط persia| |

به گزارش خبرگزاري فارس از شيراز، محمد‌هادي ايمانيه بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاري نخستين‌ همايش I.T در زمينه پزشكي در سال گذشته در دانشگاه علوم پزشكي شيراز، خاطرنشان كرد: سال گذشته با حضور كارشناسان، وزارت بهداشت، وزارت علوم و وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات اين همايش را برگزار كرديم.
وي با بيان اينكه لازم است مراكز تحقيقاتي به‌صورت مشترك با يكديگر همكاري كنند، تصريح كرد: با حضور اساتيدي از دانشگاه شيراز، استانداري، وزارت ارتباطات و دانشگاه علوم پزشكي شيراز، گروهي شكل گرفت كه زمينه برگزاري همايش دوم را نيز فراهم كردند.
ايمانيه افزود: موفق شديم ايجاد مركز رشد I.T پزشكي را براي اين دانشگاه در وزارت بهداشت به تصويب برسانيم.
وي هدف از برگزاري دومين همايش سراسري كاربرد I.T در زمينه پزشكي و سلامت را اطلاع رساني آخرين وضعيت نوآوري‌هايي كه در زمينه سلامت اتفاق افتاده است، عنوان كرد و افزود: آموزش نحوه استفاده از اين فناوري‌ها از ديگر اهداف برگزاري اين همايش است.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي شيراز، اين دانشگاه را يكي از پيشروترين مراكز دانشگاهي در زمينه سرمايه‌گذاري در بخش I.T عنوان كرد و اظهار داشت: سال گذشته با اختصاص 400 ميليون تومان براي ايجاد زيرساخت‌هاي I.T در دانشگاه‌ها، اين مقدار از بودجه دانشگاه‌ها حذف شد.
ايمانيه با اشاره به مشكلات مالي دانشگاه، گفت: لازم است اعتبار خاص براي زيرساخت‌هاي I.T در دانشگاه‌ها در نظر گرفته شود.
وي تصريح كرد:با پيش‌بيني‌هاي صورت گرفته اين همايش با ارتباط ويديو كنفرانس با وزير بهداشت، افتتاح مي‌شود.

نوشته شده در سه شنبه 24 آذر1388ساعت 1:16 توسط persia| |

Design By : Mihantheme